Na začiatku sme mali víziu decentralizovanej, modernej a čistej energetiky

Vedeli sme, že na to, aby sa takáto vízia stala skutočnosťou a nie iba snom, sa musí zmeniť veľa vecí. Preto sme sa odvážne pustili do nových odvetví a trhov s túžbou narušiť status quo.

Najprv sme obchodovali s elektrickou energiou na spotových trhoch v celej Európe. Čoskoro sme začali pôsobiť ako dodávateľ - v Českej republike sme boli dlhé roky prvým a jediným dodávateľom skutočne 100 % zelenej elektriny. A potom sme objavili obrovský potenciál agregácie flexibility - a išli sme do toho naplno.

Od roku 2017 vyvíjame vlastné riešenie nezávislej agregácie, ktoré sme pilotne zaviedli do praxe v spolupráci s českým prevádzkovateľom prenosovej sústavy ČEPS. Podobne sme stáli pri zrode agregácie flexibility na Slovensku a v Chorvátsku a teraz potvrdzujeme jej prínosy pre zákazníkov a prenosovú sústavu v Maďarsku a Rumunsku.

15
rokov v energetickom sektore
130
odborníkov: IT, analytici, obchodníci a ďalší
€116m
bol obrat skupiny v roku 2021
5
krajín
100+
v našom portfóliu

Viac informácií o skupine Nano Energies

Navštívte stránku nanoenergies.group

Vždy sme mali široký záber. Naši kolegovia zo sesterskej spoločnosti Nano Green teraz presadzujú rezidenčnú flexibilitu v Českej republike.

Nano Green vyvíja aplikáciu pre inteligentné domácnosti, ktorá každú hodinu monitoruje aktuálne a budúce ceny energií a optimalizuje spotrebu pripojených zariadení, ako sú kotly a elektromobily.

Zistite viac

Výnimočné spoločnosti tvoria výnimoční ľudia.